1,254,014

128
מדריך עסקים
קניות בניית אתרים קופונים מדריך עסקים
מאמרים אחרונים באתר:

בימים הקרובים יתעדכן אזור זה עם קופונים בלעדיים לגולשי ביזשופ.

קופונים נוספיםמתנות | allgifts
מחפשים מתנות לקרובים לכם לקראת החגים הקרבים והבאים, או מתנה לכל אירוע אחר? אתר allgifts הוא האתר בשבילכם, עם עשרות מתנות מגוונות ומקוריות.

 

http://www.allgifts.co.il

 


מתנות | allgifts
מחפשים מתנות לקרובים לכם לקראת החגים הקרבים והבאים, או מתנה לכל אירוע אחר? אתר allgifts הוא האתר בשבילכם, עם עשרות מתנות מגוונות ומקוריות.

 

http://www.allgifts.co.il

 


מיתוג | מיתוג יחסי ציבור
מיתוג - אתר זה בא לענות על שאלות אלו ועל רבות אחרות ולבאר בעצם את המשמעויות האמיתיות של מיתוג, וזאת באמצעות מילון מונחי המיתוג

 

http://www.xn----2hcbldkkdba1c2b1d5as.com

 


פטנטים - רעיון טוב
רעיון טוב! סיוע לאנשים עם רעיונות לפטנטים, בדיקת כשירות לפטנט, ייעוץ והכוונה. עזרה לממציאים בשלב הראשון ובדיקת הרעיון לרישום פטנט באמצעות חיפוש יסודי ומקיף. יחס אישי ומקצועי לאורך כל הדרך, השרות הטוב ביותר עבור ממציאים, כי אנחנו רוצים שתצליח !

 

http://www.xn--kdb0daeupz.com

 
קצת על פטנטים
 

המילה פטנטים מסתירה מאחוריה עולם מורכב של מושגים כמו רישום פטנטים, עריכת פטנטים, מימון פטנטים, חיפוש פטנטים, יזמות עסקית של פטנטים, משקיעים המעונינים להשקיע בפיתוח פטנטים ועוד, ישנה סוגיה אחת שקצת נדחקת לשוליים אבל יש לה חשיבות רבה בתהליך של הפיכת פטנט מרעיון המצאתי למוצר ממשי, זוהי סוגיית המימון והמשקיעים שיהיו מעונינים לממן את תהליך היצור והשיווק של אותו פטנט.
שלב המימון של הייצור והשיווק של פטנטים מגיע בד"כ לאחר שבעל הרעיון הגיש בקשה לקבלת פטנט וכעת הפטנט נמצא בשלבי רישום, רוב המשקיעים מעדיפים להשקיע במימון פטנטים שכבר עברו כברת דרך רצינית והם כעת רק ממתינים ליישום התהליכים הבירוקרטיים של רישום פטנטים .במקרים מסוימים ישנו קושי כספי לממציא של אותו פטנט עתידי , זאת משום הוא אינו מצליח לממן את השלב המתמשך שבין ההמצאה החדשנית והרישום של אותו רעיון המצאתי כפטנט רשום. במקרים רבים ישנם רעיונות טובים בעלי פוטנציאל רווחי גבוה שאינם הופכים להיות פטנטים זאת משום שהם נכשלים במציאת מקורות מימון .
כיום ישנם חברות שונות שמעונינות להשקיע בתחום של המצאת פטנטים. חברות אלו מחפשות יזמים שיש בידם רעיון מעניין ובעל פוטנציאל כספי גבוה והם משתפים פעולה עם אותם יזמים ומעניקים להם מימון לתהליך של פיתוח הרעיון והפיכתו לפטנט רווחי. היחסים בין המשקיעים לבין ממציאי פטנטים , אלו שהגו את הרעיון המבריק הם יחסים מורכבים, ישנם סוגים שונים של משקיעים המעונינים להשקיע בתחום של פיתוח פטנטים, ישנם גם שלבים שונים שבהם המשקיע מוכן להכנס לעניין ולהעניק דלק פיננסי שיסייע לממציא לפתח או אותו פטנט ולהפוך אותו למוצר מוגמר רווחי.

הנה כמה נקודות חשובות שיש לזכור בכל הקשור למשקיעים המשתלבים בתהליך של פיתוח פטנטים.
• משקיעים בפיתוח פטנטים לא יוותרו על בחינה מדוקדקת של הרעיון ההמצאתי -כל משקיע מכל סוג שהוא בין אם זאת קרן הון סיכון או משקיע שהוא חבר של המשפחה והוא בעל הון , ירצה לבצע בדיקה ובחינה של הפרויקט העתידי , בדיקה כזו תבדוק היבטים שונים כמו מצבם המשפטי של הבקשות לקבלת פטנטים, האם הם כבר אושרו והם פטנטים רשומים , לעתים המשקיע יביא עורך פטנטים מטעמו שיבצע בדיקה מקיפה בכל הקשור לאותו פטנט עליו מתבסס המוצר החדשני. בנוסף לכך ייבדקו היבטים משפטיים של אותה חברה שיש לה פטנט, למשל חוזים שונים שנחתמו בעבר, כמו כן משקיע רציני יבדוק את הפן הטכנולוגי של אותו פטנט עליו מתבסס המוצר החדשני, עד כמה זוהי טכנולוגיה חדשנית והאם יש לה מתחרים דומים בשוק.מהי הכדאיות הכלכלית של אותו מוצר חדשני, האם היזם הכין תכנית עסקית רצינית ונכונה ועוד. חשוב לציין שככל שהמשקיע יהיה מעורב יותר מבחינה כספית בתהליך המימון של אותו פטנט כך הבדיקה שלו תהיה מעמיקה יותר.

• סוגים שונים של משקיעים – יזמות של פיתוח פטנטים והפיכתם למוצר מסתייעת בסוגים שונים של משקיעים ובעלי הון המעונינים להשקיע בפיתוח פטנטים שיהפכו בעתיד למוצרים רווחים. למשקיעים השונים ישנן העדפות שונות ישנם משקיעים המעדיפים להשקיע בתחום של פיתוח פטנטים הקשורים לתחום הרפואה והתרופות, ישנם כאלו המעדיפים להשקיע בפיתוח פטנטים בתחום המחשבים והאינטרנט, וכך הלאה. ניתן למצוא גם משקיעים מסוגים שונים , ישנם משקיעים פרטיים, משקיעים ממסדיים, קרנות ממשלתיות, קרנות הון סיכון ועוד. היחסים בין המשקיעים השונים לבין ממציא ההמצאה שעתידה להיות פטנט שיהפוך למוצר רווחי הם יחסים מורכבים ומשתנים, סוג המשקיע יקבע גם איזה סוג של מערכת יחסים כלכלית תהיה לו עם ממציא הפטנט. ישנם משקיעים המעונינים שליטה מלאה ומעורבות מלאה בתהליך של פיתוח פטנטים, ישנם משקיעים המעונינים לתת את הממון ולהיות מעורבים רק כאשר הפרויקט מגיע לסיומו ועומד לפני שלב של ייצור המוני של מוצר רווחי.

• משקיעים שונים יגיעו בשלבים שונים – פרויקט של פיתוח פטנט הוא פרויקט ארוך ומתמשך, שדורש מימון מתמשך לאורך זמן , ישנם מקרים רבים שבהם פרויקטים של פיתוח פטנטים יצטרכו לבצע כמה סבבים של גיוס משקיעים שיממנו את המשך הפרויקט. בד"כ פיתוח פטנטים בשלב הראשוני זוכה למימון של בעל ההמצאה או למימון של קרנות ממשלתיות, בהמשך כאשר הפרויקט כבר התבסס והוא נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים , יש צורך בהון רב לשם מימון תהליכי השיווק והיצור ההמוני של המוצר. זהו שלב שבו המשקיעים משקיעים סכומים נכבדים משום שיש בידם מספיק מידע המאשר להם שאכן זוהי השקעה בעלת כדאיות כלכלית ויש סכוי גבוה למוצר מוגמר רווחי ומצליח.

מאמר זה הביא לכם מידע על קצה המזלג בכל הקשור למימון הפיננסי של פיתוח פטנטים שבלעדיו אף פטנט לא היה מבשיל והופך למוצר מוגמר, בעלי המצאות שזקוקים למימון פיננסי לשם הוצאה לפועל של הרעיון שלהם והפיכתו לפטנט מתייעצים ונעזרים בד"כ בחברות המתמחות בפיתוח פטנטים ,חברות אלו הן בעלות ידע רב הן בכל הקשור לתהליך הטכני והמשפטי של רישום פטנט והן בכל הקשור לצד הפיננסי של מימון פטנטים .

 

 

 
 

מאמר זה וכל שאר התכנים שבאתר ביז אינפו מוגנים בהתאם לחוק זכויות יוצרים, אין להעתיקם בכל צורה שהיא אלא רק באישור כתוב מאתר ביז אינפו