פרגולות

פרגולות
 


בס"ד

ברוכים הבאים לאתר של אורנית חדש !!! חדש !! חדש !!רהיטי-גן אלומניום +ציפוי ראטן סינטטי מיוחדים !!!מיבצע !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1על כל קנית סט רהיטי-גן מתנה (ראו במיבצעים )על כל קנית פרגולה מתנה (ראה במיבצעים ).

 

פרגולות במרכז


המונח פרגולה שאול מן השפה האיטלקית ומתייחס למבנה שניצב מחוץ לבית. מטרתה של פרגולה היא ליצור צל בחצר או בגינה, ולעתים משמשת פרגולה כדי לסוכך על מעברים ממבנה למבנה. פרגולות יכולות להיות סמוכות למבנה – בדרך כלל בבית פרטי, אך פרגולות נבנות גם בחצרות של מבנים ציבוריים.

כבר בעת העתיקה נבנו מעין פרגולות – סוכות שנבנו בחצרות או אפילו בשדות, ומטרתן העיקרית היתה הגנה מפני השמש הקופחת. בתקופת הרנסנס נבנו לראשונה פרגולות מקורות עץ גס ובלתי מעובד. ליד קורות העץ התומכות באותה פרגולה נשתלו שיחים מטפסים כגון גפנים, שתפקידם היה בין היתר להצל על מעברים ליד מבנים ולאפשר מעט פרטיות מחוץ לבית. פרגולות אלה, בעלות אופי צמחי וירוק, סיפקו את התחושה של גן עדן קטן ומוגן, פינה שלווה למפגשים ולמנוחה.

גם כיום פרגולה בנויה בדרך כלל מקורות עץ מסיביות התומכות במבנה ששונה מאופיו מן הבית שלידו הוא ניצב. על קורות אלה של פרגולה מונח גג העשוי בדרך כלל מפסי עץ דקים יותר המונחים שתי וערב מעל למבנה. פרגולות יכולות להישען על קיר חיצוני של הבית, כך שהן הופכות למעשה המשך ישיר של המבנה: "לשבת בחוץ תחת פרגולה ולהרגיש בבית". גודלה של פרגולה מוכתב על ידי כמה גורמים: גודל השטח שעליו מציבים פרגולה ושיפועו; האם אותה פרגולה מורכבת בחצר או במרפסת? בדרך כלל רצוי שמבנה של פרגולה יוכל להכיל בתוכו בנוחיות שולחן ומספר כסאות.

אפשר גם לבנות פרגולה שאינה קשורה פיסית לבית, כלומר פרגולה שניצבת במרחק בתוך החצר ומאפשרת מידה של התבודדות של המשתמשים, אפשרות של פעילות שנפרדת מן הפעילות המתקיימת בתוך הבית.
מובן, שאם מציבים פרגולות באמצע הגינה או בשוליה ניתן ליצור פינה שאפשר לשהות בה "בחיק הטבע". בניית פרגולות כאלה היא משאלת לב של אנשים רבים אשר רוצים ליהנות מן הטבע מבלי להתרחק מן הבית. הניגוד בין המבנה המלאכותי של פרגולה לבין הגינה המקיפה את אותה פרגולה אף יוצר עניין ומוקד משיכה ויזואלי מיוחד בתוך הגינה.

מקום נוסף שבו ישמשו פרגולות הוא שפת הבריכה. השהות ליד הבריכה ללא צל היא לא נעימה ואף יכולה להיות מסוכנת. הצבת פרגולה ליד הבריכה היא פתרון אידאלי, שכן ניתן לשבת תחת פרגולה כזאת אפילו יום שלם מבלי להסתכן בקרינת שמש מיותרת. מובן, שליד בריכת שחייה ניתן לבנות פרגולות מרווחות המאפשרות גם לאכול ארוחות ליד הבריכה. כמו כן ניתן להציב מתחת לאותן פרגולות שולחנות לפעילות עבור הילדים.

כאמור, פרגולות משמשות אף במבני ציבור, למשל, בבתי כנסת. פרגולה היא המקום האידאלי לערוך בו "קידוש" בשבתות, ובארצנו אפשר לעשות זאת בדרך כלל אפילו בימי החורף. פרגולה שהגג שלה מכוסה ומוגן מפני גשם היא מקום נעים לקיים בו גם אירועים קטנים כגון בר-מצווה, בת-מצווה, ברית מילה וכדומה. פרגולה יכולה לשמש גם מעין מבואה, מקום התכנסות לפני ואחרי התפילה.

בדרך כלל רואים בחצרות פרגולות שחומר הבנייה שלהן הוא עץ, ולכן גם הצבעים של פרגולות הם צבעי עץ – חום בגוונים שונים. אך כיום יש גם פרגולות מאלומיניום, שאותו ניתן להשיג בצבעים שונים לפי טעם המזמין. לעתים נדירות יותר נבנות אף פרגולות מאבן, או פרגולות מיציקת בטון. אדריכלים בונים פרגולות מחומרים אלה כקו עיצובי – פרגולות אלו הופכות למעשה חלק קבוע ממבנה החצר ונותנות לו את האופי המיוחד על פי תכנון האדריכל.

פרגולות מוסיפות לבית את המקום הפרטי המיוחד, מקום ליציאה מן השגרה של חיי הבית ולהנאה.


מאמר זה וכל שאר התכנים שבאתר אורנית יגוני פרגולות מוגנים בהתאם לחוק זכויות יוצרים, אין להעתיקם בכל צורה שהיא אלא רק באישור כתוב של נט-סטייל אתרים.
 
פרגולות - שיווק עצים - אורנית יגוני רח' הסדנא 4 א.ת. חולון 58815 טל 03-5507374 (רב קווי) פקס 03-5594456